Informacja techniczna dotycząca Safestar AWS

Rozwiązane
Przywracanie

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że w tym tygodniu główna część infrastruktury Safestar wraz z bazą danych została przeniesiona do chmury Amazon (AWS), co jest kolejnym dużym krokiem w rozwoju technologicznym systemu oraz podnoszeniu standardów świadczonych dla Państwa usług.

W dotychczasowej lokalizacji (serwerownia Atman w Warszawie) pozostały:

  • serwery odbiorcze sygnałów z urządzeń i nadajników, które zostały skonfigurowane na adres IP Atmana;

  • serwer odpowiedzialny za integrację (w szczególności odbiór zdarzeń z rejestratorów wideo, oraz komunikację “zwrotną” z nadajnikami, np. sterowanie wyjściami);

  • dwa z czterech serwerów wideo.

Wyjaśniamy, że odbiór sygnałów z nadajników, które zostały skonfigurowane do nadawania na adres IP w sieci Atman (217.149.242.202), będzie kontynuowany. Dotyczy to również przypadków, w których klienci na swoich urządzeniach sieciowych stosowali filtrowanie adresów IP dla połączeń przychodzących lub wychodzących z/do rejestratorów wideo oraz integracji.

W perspektywie krótkoterminowej nie planujemy wyłączania ww. adresu IP. Będziemy jednak zmierzać do modelu, w którym cały ruch przychodzący będzie kierowany z wykorzystaniem serwerów nazw DNS. W ten sposób uniezależnimy system od konkretnej lokalizacji i dostawcy internetu. Dodatkowo, w ten sposób zwiększymy poziom niezawodności i dostępności systemu, dzięki pełnej elastyczności w przenoszeniu i uruchamianiu poszczególnych usług w różnych lokalizacjach.

W związku z powyższym rekomendujemy:

  • stopniową rekonfigurację urządzeń na nadawanie na adres domenowy, a nie IP - o ile jest to technicznie możliwe w stosowanych przez Państwa urządzeniach;

  • rezygnację z filtrowania adresów, a w zamian za to stosowanie skomplikowanych haseł, generowanych przez profesjonalne generatory.

Dla firm, które będą bezwzględnie wymagały określenia adresu IP, z którego są wykonywane połączenia do urządzeń, zostanie przygotowana nowa usługa o nazwie: “Dedykowany serwer integracji i wideo”.

Wszelkie wątpliwości wyjaśnimy Państwu na spotkaniu on-line, które planujemy zorganizować w przyszłym tygodniu. O dokładnym terminie spotkania zostaną Państwo poinformowani w poniedziałek, 11 września.

Z wyrazami szacunku, Zespół Safestar

Avatar for
Rozpoczęło się o: